Nawigacja :

ulgowy     - 2,50zł

Zapraszamy codziennie oprócz sobót
w godz. 10-16,
w niedziele wstęp bezpłatny.

Dział historyczny zajmuje się badaniem przeszłości miasta począwszy od średniowiecza po czasy współczesne. Zgromadzono w nim około 2500 różnego rodzaju obiektów. Oprócz zdjęć i dokumentów obrazujących  dzieje kutnowskich  rodzin,  przemysłu, handlu i rzemiosła, działalność organizacji i stowarzyszeń kulturalno - społeczno - sportowych w zbiorach znajdują się  też przedmioty codziennego użytku. Znaczną część pozyskanych eksponatów stanowią mapy i plany Kutna oraz powiatu kutnowskiego.

Dział gromadzi także eksponaty związane z obrzędowością i kulturą żydowską.  W działalności dydaktycznej dział historyczny kładzie duży nacisk na upowszechnianie wiedzy o mieście i regionie w korelacji z programami nauczania.
W ciągu dwudziestolecia istnienia Muzeum dział historyczny zorganizowano ponad dwadzieścia wystaw czasowych o charakterze regionalnym. Przygotowano także salę poświęconą związkowi generała Józefa Hallera i jego "Błękitnej Armii" z Kutnem.
Dział prowadzi mgr Grzegorz Skrzynecki.

Email: historia@muzeumkutno.com