Nawigacja :
Muzeum Kontakt:
an image

Kontakt:

Muzeum Regionalne
w Kutnie


PL. J. Piłsudskiego 20
99-300 Kutno

Email:
ratusz@muzeumkutno.com

Telefon:   (24) 254-79-64
Tel. kom.:   505 01 98 90
Fax:         (24) 254-95-10

Ceny biletów:
normalny - 5zł
ulgowy     - 2,50zł

Zapraszamy codziennie oprócz sobót
w godz. 10-16,
w niedziele wstęp bezpłatny.

 

 

 

 

 

 27 kwietnia w Muzeum Regionalnym Kutnie odbyły się kolejne spotkania z cyklu Rodzinna Niedziela w Muzeum. Podczas zajęć zatytułowanych „W starym kinie” uczestnicy dowiedzieli się, min. czym jest oraz jak zbudować camera obscura. Nie zabrakło także informacji o naszym rodaku Kazimierzu Prószyńskim, który skonstruował pierwszą na świecie ręczną filmową kamerę zdjęciową. Rodziny biorące udział w zajęciach miały również niepowtarzalną okazję obejrzeć z bliska projektory z lat 50, 60 i 70 XX. - m.in. 8 mm Ruś i Mir, 16 mm Elew czy projektor włoskiej firmy Microtechnica z lat 50. Na zakończenie zajęć rodziny z pomocą pracowników Muzeum nakręciły i zmontowały „rodzinno-muzealne” klipy filmowe.

(jl)

 

 

 

 

 

    


        


    


    

       

 

 

 

30 marca odbyła się kolejne zajęcia z cyklu Rodzinna Niedziela w Muzeum. Tym razem tematem spotkania były „Zwyczaje wielkanocne”. Uczestnicy zapoznali się z wybranymi tradycjami związanymi ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy. Dowiedzieli się, m.in. jak wyglądają nasze tradycyjne palmy, co powinno znaleźć się w koszyku wielkanocnym ze święconką, czego symbolem jest wielkanocne jajko, a także dlaczego polewamy się wodą w Lany Poniedziałek. Rodzice wraz z dziećmi w części warsztatowej wykonały tradycyjne palmy wielkanocne.

(jl)

 

 

 

 

    


         


    


       

 

 

       

 

 

 

  

   23 lutego 2014 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach „Rodzinnej Niedzieli w Muzeum”. Tematem zajęć były „Latające kwiaty – życie motyli”. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się, m.in. czym odżywiają się motyle oraz co sprawia, że są pożyteczne dla człowieka. W programie zajęć znalazło się również zwiedzanie wystawy „Najpiękniejsze owady świata”, projekcja filmu oraz oglądanie pod mikroskopem skrzydeł motyla i biedronki. Po tym wstępie nadszedł czas na część praktyczną – tworzenie kolorowych motyli z papieru techniką origami. W cudowny świat owadów wprowadził naszych gości Wasilij Dworecki. Efekty poczynań przybyłych rodzin i ich zaangażowanie podczas spotkania przekazujemy w relacji fotograficznej.

(jl)

  

 

 

 

    


    


    


    

 

       

 

 

 

 

Styczniowe zajęcia w ramach Rodzinnej Niedzieli w Muzeum zachęciły uczestników do zagłębienia się w historię swojej rodziny i poznania swoich przodków. Na początku zajęć dzieci dowiedziały się czym zajmuje się genealogia oraz jakie są podstawowe zasady budowania drzewa genealogicznego. O genealogii i tworzeniu drzewa rodu opowiedział opiekun działu historii, kustosz Kazimierz Śwircz. Następnie dzieci i ich rodzice wspólnie tworzyli drzewa swoich rodzin.

 

 


Kolejne zajęcia w ramach Rodzinnej Niedzieli w Muzeum odbędą się 23 lutego pod hasłem "Latające kwiaty. Zycie motyli".

(jl)