Wystawa „Władze dekoracji, dekoracje władzy”

„WŁADZE DEKORACJI, DEKORACJE WŁADZY. Czyli rzecz o sztuce baroku i czasów saskich, o pięknie przedmiotu, o jego użyteczności w odwracaniu uwagi od szpetot istotnych naszego na tej ziemi bytowania” to tytuł ekspozycji, którą od 4 listopada można będzie oglądać w Muzeum Regionalnym w Kutnie. Na wystawie prezentowane będą elementy dekoracyjne, meble, malarstwo, grafiki i księgi z epoki. Wśród eksponatów znajdą się, m.in. dzieła Rembrandta i Rubensa.

recital2

Ekspozycja, zgodnie z tytułem, poświęcona jest zależnościom między przedmiotami a czasami, w których powstawały i służyły. Wbrew pozorom, bez Internetu i globalnie znanych marek, w wiekach XVII i XVIII życie ludzkie poddane było podobnym co dziś zależnościom i oddziaływaniom. Zamiast koncernów panowały monarchie, ludzi jednoczyły i dzieliły religie. Walka o dominacje w różnych sferach życia przynosiła nie tylko straty, przyczyniała się również do powstawania wiekopomnych dzieł, rodziła style uwodzące urodą do dziś. Z eksponatów i historii z tamtych czasów powstała wystawa, na której wernisaż kutnowskie muzeum zaprasza 4 listopada o godz. 18:00.

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.