SPOTKANIA Z HISTORIĄ. KUTNO NA SZLAKU SASKIM

Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza w dniach 4-11 listopada br. na „Spotkania z historią. Kutno na szlaku saskim”. W ramach tegorocznej imprezy można będzie m.in. obejrzeć spektakl „Architekci u króla Augusta II Sasa” w wykonaniu zespołu tańca dworskiego Corona Florum, zwiedzić Pałac Saski w Kutnie podczas badań archeologicznych czy wziąć udział w spotkaniu z Anną Herbich, autorką książek „Dziewczyny z Powstania” i „Dziewczyny z Syberii”.

Wydarzeniem otwierającym tegoroczne „Spotkania z historią” będzie wernisaż wystawy „Władze dekoracji, dekoracje władzy”, którą do 17 stycznia 2016 r. można będzie oglądać w kutnowskim Muzeum.

6 listopada o godz. 18:00 w Pałacu Saskim odbędzie się spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – historia i wizje przyszłości”, które otworzy proces konsultacji społecznych dot. odbudowy tego zabytkowego budynku.

Spotkania z historią” zakończą się 11 listopada w dniu 97. rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystości uświetni asysta honorowa Wojska Polskiego i Orkiestry PAK Kopalni Węgla Brunatnego z Konina oraz pokaz sztucznych ogni.

PROGRAM „SPOTKAŃ Z HISTORIĄ. KUTNO NA SZLAKU SASKIM”

4 LISTOPADA (Środa)

18:00– wernisaż wystawy „Władze dekoracji, dekoracje władzy” – Muzeum Regionalne w Kutnie

5 LISTOPADA (Czwartek)

16:30 – Spotkanie z Anną Herbich, autorką książek „DZIEWCZYNY Z POWSTANIA” i „DZIEWCZYNY Z SYBERII”- Kutnowski Dom Kultury (sala tarasowa)

6 LISTOPADA (Piątek)

17:00 – Wykłady – Pałac Saski w Kutnie

  • dr Monika Wyszomirska (Archiwum Państwowe w Toruniu) „RZECZPOSPOLITA W CZASACH SASKICH”

  • prof. dr hab. Stanisław Roszak (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) „PODRÓŻE W CZASACH SASKICH”

  • dr Piotr Stasiak (Muzeum Regionalne w Kutnie) „PAŁAC SASKI W KUTNIE”

18:00 – spotkanie pt. „PAŁAC SASKI W KUTNIE – HISTORIA I WIZJE PRZYSZŁOŚCI” – I etap konsultacji społecznych – Pałac Saski w Kutnie

7 LISTOPADA (Sobota)

16:30 – POWITANIE KRÓLA AUGUSTA III W KUTNIE – Pałac Saski

17:00 – spektakl „ARCHITEKCI U AUGUSTA II SASA” – zespół Corona Florum – Centrum Teatru, Muzyki i Tańca (wejściówki dostępne w Muzeum Regionalnym w Kutnie od 29.10.2015 r.)

8 LISTOPADA (Niedziela)

11:00-15:00 – DZIEŃ OTWARTY W PAŁACU SASKIM – Pałac Saski (w trakcie poczęstunek – żurek staropolski i pączek różany)

9 LISTOPADA (Poniedziałek)

10:00 – gra miejska „SASKIE GRY I ZABAWY” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjów – start : Muzeum Regionalne w Kutnie

17:00 – wykład dr. hab. Janusza Pietrzaka (Uniwersytet Łódzki) pt. „CENTRA REZYDENCJONALNE W KUTNIE” – Muzeum Regionalne w Kutnie

10 LISTOPADA (Wtorek)

11:30 – pokaz filmu „PILECKI” i spotkanie z twórcami filmu i autorami książki „Pilecki. Śladami mojego taty” – Bogdanem Wasztylem, producentem i scenarzystą oraz Mirosławem Krzyszkowskim, reżyserem i scenarzystą – Kutnowski Dom Kultury (bilety w cenie 11 zł dostępne od 02.11.2015 r. w kasie KDK i online)

12:00 – quest „BAROKOWE PODRÓŻE MAŁE I DUŻE” dla uczniów klas III szkół podstawowych, start: Muzeum Regionalne w Kutnie

11 LISTOPADA (Środa)

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 97. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

16:00 – msza święta w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kutnie

17:00 – uroczystość na placu marsz. J. Piłsudskiego z udziałem asysty honorowej Wojska Polskiego, I LO PUL z Kutna oraz Orkiestry PAK Kopalni Węgla Brunatnego z Konina, na zakończenie pokaz ogni sztucznych

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.