Przełożony wernisaż wystawy „Władze dekoracji, dekoracje władzy”

Muzeum Regionalne w Kutnie informuje, iż z przyczyn technicznych wernisaż wystawy „Dekoracje władzy, władze dekoracji”, zaplanowany na 27 października, został przełożony na 4 listopada (środa) na godz. 18:00.

27 października o godz. 17:00 Muzeum zaprasza natomiast na specjalny pokaz wybranych eksponatów, które będą prezentowane na wystawie.

Na ekspozycji, której pełna nazwa to „Władze dekoracji, dekoracje władzy, czyli rzecz o sztuce baroku i czasów saskich, o pięknie przedmiotu, o jego użyteczności w odwracaniu uwagi od szpetot istotnych naszego na tej ziemi bytowania”, prezentowane będą elementy dekoracyjne, meble, malarstwo, grafiki i księgi z epoki. Wśród eksponatów znajdą się, m.in. dzieła Rembrandta i Rubensa.

Tagi .Dodaj do zakładek Link.