Festyn „Za króla Sasa…”

Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza 6 września br. (niedziela) na Festyn „Za króla Sasa …”, który odbędzie się w Pałacu Saskim i na jego dziedzińcu w godz. 11:00-16:00.

O godz. 11:00 nastąpi odsłonięcie makiety Pałacu Saskiego z udziałem Królowej Róż i Prezydenta Miasta Kutno w asyście dworu i wojska saskiego. Makieta w skali 1:50 prezentuje Pałac podróżny króla Augusta III Wettina wg projektu Johanna Martina Waltera z 1750 r.

plakat

Następnie Historie nieznane, czyli powrót Augusta III do Kutna” (projekt dofinansowano ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego) przeniosą odwiedzających Pałac w czasy saskie. Muzykę i taniec dawny oraz teatralne scenki rodzajowe z udziałem publiczności zaprezentują nam zespoły „Corona Florum” oraz „Amadeus Trio”, a także rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia Garnizon Fortecy Częstochowskiej oraz aktorzy z Fundacji ART.

W trakcie festynu można będzie również obejrzeć wystawy „Tajemnice Pałacu Saskiego w Kutnie” oraz „Pałac Saski w Warszawie” oraz prezentacje multimedialne dot. Pałacu. Najmłodsi będą mogli natomiast spróbować swoich sił w biciu monet czy budowie makiety Pałacu. W godz.12:30-15:30 na dziedzińcu pałacowym zagości „Archeologia od kuchni” – uczestnicy imprezy będą mogli odkryć w sobie archeologa na miarę Indiany Jonesa, a także obejrzeć m.in. pokaz dronów i pracy detektora metali.