Festyn „Królu Sasie… historia Cię wzywa”

Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na imieniny króla Augusta III. 6 sierpnia w godz. 16;00-20:30 na placu marsz. J. Piłsudskiego oraz na dziedzińcu Pałacu Saskiego w Kutnie odbędzie się Festyn „Królu Sasie… historia Cię wzywa” nawiązujący do obchodów imienin króla łączonych tradycyjnie z kolejnymi rocznicami ustanowienia orderu orła białego przez Augusta II Mocnego.

festyn saski plakat

Do miasta przybędzie król wraz z dworem w wojskowej asyście oraz artyści, którzy będą zapewniać im rozrywkę. Amadeus Trio zagra koncert „Letnie granie u króla Sasa”, a zespół Tańca Dworskiego Corona Florum wystawi barokowy spektakl „Śpiąca królewna”.

Na gości, którzy przybędą na imieniny króla, będzie czekał królewski poczęstunek oraz konkursy z nagrodami, gry i zabawy w konwencji XVIII-wiecznej, m.in. gra w bule, strzelanie z łuku.

Życie dworskie przybliżą pokazy mimów i szczudlarzy z grupy Carnival oraz rekonstruktorów ze Stowarzyszenia Garnizon Fortecy Częstochowskiej i Mazowieckiej Chorągwi Husarskiej im. Jana Karola Chodkiewicza.

Impreza łączy cechy zabaw ogrodowych fetes galantes z uroczystościami przygotowywanymi na cześć króla.

Projekt dofinansowano ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego.

Program festynu:

16:00 – parada królewska od placu Wolności do placu Piłsudskiego i powitanie króla Augusta III

Plac Piłsudskiego:

16:30-17:15 – „Bal wenecki” – pantomimiczne scenki z życia dworskiego (Carnival)

17:30-18:15 – koncert „Letnie granie u króla Sasa” (Amadeus Trio)

19:30 – 20:30 – spektakl „Śpiąca królewna” (Corona Florum)

Dziedziniec Pałacu Saskiego i plac Piłsudskiego:

16:30-19:30 – scenki rodzajowe „Na barokowym dworze Augusta III” (Stowarzyszenie Garnizon Fortecy Częstochowskiej i Mazowiecka Chorągiew Husarska im. Jana Karola Chodkiewicza) oraz barokowe gry, zabawy, konkursy

Pałac Saski:

16:00-19:30 – zwiedzanie wystawy „Pałac ukryty w miejskim pejzażu”

Organizatorzy zastrzegają możliwość wprowadzenie zmian w programie.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.