Pokaz prasowy gry „Kaprysy Króla Sasa”

3 marca w Muzeum odbył się pokaz prasowy gry Kaprysy Króla Sasa”. O grze, której premiera zaplanowana jest na jesień tego roku, opowiedzieli dyrektor Muzeum Grzegorz Skrzynecki, wicedyrektor Piotr Stasiak oraz jeden z autorów gry Łukasza Wrona. Podczas spotkania zaprezentowany został prototyp gry, która w lekki i humorystyczny sposób przedstawia postać króla Augusta III i jego pasje, jakim oddawał się goszcząc w swoim pałacu w Kutnie. Wydawcą gry jest wydawnictwo Alter specjalizujące się w historycznych grach planszowych (m.in. gra „Rok 1863”, która zdobyła w 2013 roku nagrodę Prezydenta RP). Gra będzie rozpowszechniana przez Muzeum Regionalne w Kutnie i wydawcę na skalę ogólnopolską (planowany nakład: 2 000 egzemplarzy).

„Kaprysy Króla Sasa” to rodzinna gra planszowa dla 3 do 5 osób, w której przyjdzie nam wcielić się w role zarządców pałacu podróżnego króla Augusta III Sasa w Kutnie. Naszym zadaniem będzie spełnienie wszelkich zachcianek króla, który nieubłaganie zbliża się wraz z całym dworem w stronę Kutna. Musimy zdążyć zaprosić kapelę muzyków, przygotować wyszukane potrawy, ustawić na baczność kompanię honorową oraz przygotować ulubione królewskie psy gończe. Wszystko po to, by to właśnie nas król obdarzył szczególnymi łaskami!

Tagi .Dodaj do zakładek Link.