Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w Kutnie

Europejskie Dni Dziedzictwa (EDD) odbywają się tradycyjnie we wrześniu w całej Europie. To najważniejsze święto zabytków kultury na Starym Kontynencie, którego głównym celem jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. W Kutnie EDD odbędą się w dniach 18-20 września i obejmować będą obchody 76. rocznicy Bitwy nad Bzurą, XIV Ogólnopolski Rajd Pojazdów Zabytkowych „Szlakiem Walk nad Bzurą” oraz Niedzielny spacer po mieście szlakiem zabytków.

plakat edd 2015

W sobotę o godz. 10:00 w Parku Wiosny Ludów będą miały miejsce obchody rocznicowe. Uroczystościom towarzyszyć będą: wystawa wybranych pojazdów zabytkowych biorących udział w XIV Ogólnopolskim Rajdzie Pojazdów Zabytkowych „Szlakiem Walk nad Bzurą”, wystawa „Broń polskiego podziemia” (repliki broni samodziałowej Krzysztofa Mateckiego z Kutna), diorama Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37 oraz pokaz „Sekcja granatnika”, jak również koncert piosenki wojskowej.

Natomiast w niedzielę mieszkańcy będą mieli okazję lepiej poznać Kutno w trakcie spaceru po mieście szlakiem zabytków (start: godz. 11:00, Muzeum Regionalne w Kutnie).

Jak co roku, w trakcie EDD można będzie bezpłatnie zwiedzić Muzeum (19 września w godz. 13:00-17:00, 20 września w godz. 10:00-16:00). Dodatkowo w sobotę w godz. 13:00-17:00 otwarty dla zwiedzających będzie Pałac Saski, w którym prezentowane są dotychczasowe znaleziska, które ujrzały światło dzienne dzięki wykopaliskom archeologicznym i poszukiwaniom na strychu pałacowym.

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.