Wystawa „Tajemnice Pałacu Saskiego w Kutnie”

Do 30 września br. zapraszamy na wystawę „Tajemnice Pałacu Saskiego w Kutnie”. Na ekspozycji można oglądać dotychczasowe znaleziska, które ujrzały światło dzienne dzięki wykopaliskom archeologicznym i poszukiwaniom na strychu pałacowym. Są to fragmenty naczyń ceramicznych i szklanych, kafli piecowych, monety, różnego rodzaju przedmioty metalowe, jak np. okucia drzwi. Dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37 zostały odnalezione zalegające przez dziesięciolecia na pałacowym strychu dokumenty, prasa, przedmioty codziennego użytku, elementy stroju – buty damskie, a nawet datowany na wiek XIX gorset.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-15:30 w Pałacu Saskim (wejście przez Muzeum Regionalne w Kutnie). Wstęp wolny.