Festiwal Saski 2018.

Po królewskiej paradzie na scenie zaprezentowała się Kutnowska Grupa Tańca Dawnego „La Danse” ze sztuką: ” Igraszki, czyli kłopotliwa suknia – scena rodzajowa z życia dworzan. ” Następnie, po pokazie tańców barokowych i poloneza ( Chorea Antiqua – Zespół Tańca Historycznego) odbyło się przedstawienie „Suum cuique czyli Rzecz o winie, karze i miłosierdziu w Prusiech króla Fryderyka”. Wieczór uświetnił koncert dworskich muzyków w wykonaniu Duetu Smyczkowego Garnizonu Fortecy Częstochowskiej i Pameli Sinickiej. Na dziedzińcu pałacowym najmłodsi uczestnicy imprezy podziwiali Teatr Lalek Marka Żyły. Festiwal zakończyły: bajka „Cud mniemamy czyli bajki kontra tany” – w tej roli zespół Tańca Dawnego Corona Florum oraz inscenizacja „Polowanie na rabusiów”, która odbyła się w parku Traugutta.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.