Nauka tańca barokowego w Pałacu Saskim

Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza do nauki tańców barokowych. Warsztaty taneczne będą się odbywać co dwa tygodnie w Pałacu Saskim, najbliższe zajęcia zrealizowane zostaną 20 grudnia o godz. 15:30. Spośród uczestników warsztatów wyłoniona zostanie grupa osób, które stworzą w naszym mieście zespół tańca dworskiego.

6 grudnia w Pałacu Saskim odbyły się pierwsze warsztaty, które poprowadził Maciej Stanisław Lubicz Rąbalski z Zespołu Tańca Dworskiego Corona Florum. Wzięły w nich udział uczennice Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie wraz z opiekunem Piotrem Bielickim. Na kolejne spotkania Muzeum zaprasza wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tańcach dawnych. Będzie to niewątpliwie nietuzinkowa przygoda, która być może w przyszłości zaowocuje występem przed samym królem.

Tagi .Dodaj do zakładek Link.